Akademia FFORMY

Fotoplener w Sighișoarze

Podobno wampira zabije blask słońca. A błysk flesza…?
Fundacja FFORMA zaprasza żądnych niecodziennych przeżyć fotografów, fotoamatorów, studentów szkół artystycznych i wszystkich, którzy chcą się rozwijać w tym kierunku na wyjątkowy plener fotograficzny.

Przeżyj przygodę i spędź niezapomniany czas w Sighișoarze – inspirującym i pełnym tajemnic mieście-cytadeli, otoczonej średniowiecznymi murami i basztami, gdzie z każdego zaułka sączy się tajemnica, którego ulicami nocą podobno przechadzają się wampiry…
Z mrocznym, nocnym obliczem miasta kontrastuje tętniący życiem folklor rumuńskiej wsi, który nadaje temu miejscu niepowtarzalny koloryt. Podczas pleneru będziesz mieć okazję sfotografować średniowieczne serce Transylwanii – miasto, jego mieszkańców i okoliczne atrakcje.

Plener to również szansa, by podszlifować swój warsztat i wymienić doświadczenia z innymi artystami, zarówno uczestnikami imprezy, jak i „rdzennymi” fotografami, którzy jak nikt inny rozumieją specyfikę tego miejsca. Zwieńczeniem imprezy będzie wydanie albumu, w którym organizator zamieści zdjęcia wykonane przez wszystkich uczestników.

Dlaczego Sighișoara?

Sighișoara – średniowieczny klejnot Rumunii, to miasto które skrywa wiele tajemnic zamkniętych w kilkusetletnich murach. Z powodu znakomicie zachowanego Starego Miasta wygląda tak, jak gdyby czas zatrzymał się kilkaset lat temu. Średniowieczny klimat tego miasta odczuć na każdym kroku. Jest to jedyna zamieszkana średniowieczna cytadela w Europie i nie bez powodu została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ceglaste dachówki domów i wieże spoglądają w dół ufortyfikowanego wzgórza, na które można się dostać niezliczonymi, brukowanymi ścieżkami. W pobliżu znajduje się wiele miejsc godnych sfotografowania, między innymi:

Festiwal średniowieczny

Tak, odwiedzimy Sighișoarę w trakcie największego festiwalu średniowiecznego w tej części Europy.
Sighisoara Medieval Festival odbyła się w co roku w ostatni tydzień lipca. Choć festiwal zaczyna się piątkową Wielką Paradą, to dotyczy nie tylko weekendu. Festiwal to pięć dni koncertów i pokazów rycerskich. W trakcie festiwalu na każdym z pięciu głównych placów miasta podziwiać występy muzyki, tańca, teatru, walk rycerskich i straganów ze średniowiecznym rękodziełem. W trakcie Festiwalu można podziwiać prawdziwą rywalizację drużyn rycerskich z całej Europy. Zawody odbywają się w trakcie Wielkiego Turnieju Rycerskiego, który ma miejsce na Placu Zamkowym. Wejście każdego dnia kosztuje 10 lei/osoba (ok. 10 PLN), czego potwierdzeniem jest bransoletka z papieru, z którą można wychodzić i wracać do miasta.

Co zapewniamy?

Program

Galeria Sighișoary

001 - Sighisoara-Turnul_cu_ceas.jpg002 - Sighisoara-Turnul_Croitorilor.jpg003 - Sighisoara-Turnul_cu_ceas2.jpg004 - Sighisoara_-_Turnul_cu_Ceas_-_iarna_1.jpg005 - Sighisoara_-_Strada_Turnului.jpg006 - Sighisoara_-_Turnul_cu_Ceas_-_iarna_2.jpg007 - 781px-Cetatea_Medievala_Sighisoara.jpg008 - Sighisoara_Vlad_Tepes_born_house.jpg010 - Turnul_Franghierilor_Sighisoara.jpg011 - Sighișoara,_centru_11.jpg012 - Holy_Trinity_Cathedral,_Sighişoara_(Schäßburg,_Segesvár)_-_dome.jpg012 - Sighișoara,_centru_14.jpg014 - Sigho012.JPG015 - Romania_Transylvania_Sighisoara_Medieval_Fortress_Panorama_2.jpg016 - Sighisoara_scala_acoperita.jpg017 - Cimetiere_saxon_Sighisoara.jpg


Kiedy?

Data: 25 lipca 2017 - 31 lipca 2017
Godzina: Cały dzień

Gdzie?

Sighișoara, Sighișoara, Transylwania

Rezerwacje

Rezerwacja jest zamknięta dla tego wydarzenia

Tagi

Drakula, Plener fotograficzny, Rumunia, Sighișoara, Transylania, Wyprawa fotograficzna
Opublikowano: 25 lipca 2017 r. w kategorii: plenery fotograficzne.
Zadaj pytanie on-line