Akademia FFORMY

Fotoplener w Czarnobylu

Wychodząc naprzeciw marzeniom wielu fotografujących, Fundacja FFORMA pragnie zaprosić na pierwszy tego typu plener fotograficzny w Czarnobylu. To niezwykła okazja, aby wyruszyć w głąb Ukrainy na niezapomnianą ekspedycję fotograficzną i uwiecznić w obiektywie prawdziwy „krzyk ciszy” opuszczonego miasta.
„26 kwietnia 1986 roku o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Awaria czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku…”

Dlaczego Czarnobyl?

Mityczna elektrownia jądrowa i opuszczone kilkudziesięciotysięczne miasto Prypeć działają jak magnes, przyciągając żądnych mocnych wrażeń fotografów. Na naszą wyprawę zapraszamy wszystkich którzy w profesjonalny i bezpieczny sposób chcą uwiecznić swoim obiektywem historię i prawdę tego miejsca, a także zwiedzić strefę zamkniętą wokół Czarnobyla. Ze względu na coraz gorszy stan techniczny miejsca oraz trudną sytuację polityczno–organizacyjną, być może jest to jedna z ostatnich okazji do zwiedzenia mitycznego „miasta duchów” i poznania prawdy o największej w historii katastrofie technologicznej.
Oferta jest przeznaczona dla pasjonatów i amatorów fotografii na różnych poziomach zaawansowania. Dla każdego uczestnika gwarantujemy album ze zdjęciami wykonanymi podczas pleneru.


Kiedy?

Data: 7 września 2018 - 9 września 2018
Godzina: Cały dzień

Gdzie?

Czarnobyl, Prypeć,

Tagi

Czarnobyl, Plener fotograficzny, Prypeć, Ukraina, Wyprawa fotograficzna
Opublikowano: 7 września 2018 r. w kategorii: plenery fotograficzne.
Zadaj pytanie on-line